Menu Zamknij

Puchar dla ZS – „Sprawni-Razem”, którzy razem kolejny już raz biegali na „Górce”

Dnia 24 września na trasach biegowych przy Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie, odbyły się  XXI Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni-Razem”. Od dawna zawody cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i do Czarnkowa z radością przybywają reprezentanci różnych dyscyplin mistrzostw Polski. W tym roku zgłoszonych było 55 biegaczy, a przyjechało 37 zawodników ze szkół z  Gębic, Jastrowia, Piły, Starej Łubianki i Czarnkowa.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał pan Jan Palacz – Dyrektor Zespołu Szkół w Czarnkowie oraz pani Aleksandra Błażejewska – Prezes  Nadnoteckiego Stowarzyszenia „Sprawni-Razem” w Pile.

 Przeprowadzono  biegi w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej, osobno dla dziewcząt i chłopców. Najszybszym biegaczom w każdej kategorii pan dyrektor Jan Palacz oraz pani prezes Aleksandra Błażejewska wręczyli dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięskie placówki nagrodzone zostały pucharami. Po udekorowaniu zwycięzców, wszystkich zaproszono na pyszny obiad w stołówce Internatu przy Zespole Szkół.

Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie reprezentowały następujący uczniowie: Brzozowska Agata z kl. II – w biegu na dystansie 1500 m zajęła indywidualnie 4 miejsce, Olejnik Klaudia zkl. III2 miejsce, Demska Elżbieta z kl. II – 1 miejsce, Przybylska Alicja z kl. I – 3 miejsce oraz Ostrowski Łukasz z klasy III, który
w biegu na dystansie 3000 m zajął indywidualnie 4 miejsce.

Dziewczęta zespołowo dla ZS zdobyły puchar za I miejsce i będą uczestniczyć w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w pierwszy weekend w Warszawie.

Organizatorzy dziękują panu Jerzemu Kucharskiemu za prowadzenie zawodów oraz wszystkim za pomoc w ich przeprowadzeniu (m.in. Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, ZS w Czarnkowie, Internat przy ZS) a biegaczom długodystansowym życzą sukcesów w kolejnych imprezach i zawodach sportowych.

Zawody przygotowali Lucyna Kalkowska i Piotr Kłos.