Menu Zamknij

Stypendia Starosty rozdane!

„Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Cytatem Stefana Żeromskiego rozpoczęto 5 listopada 2019 roku uroczystość wręczenia Stypendium Starosty Czarnkowsko – Trzcianeckiego.

Stypendia Starosty ponownie wręczane były w murach czarnkowskiej Górki: Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie, a jej przedstawiciele w imieniu Starosty przywitali wszystkich zebranych gości: stypendystów, dyrektorów szkół ponadpodstawowych powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, nauczycieli, rodziców. W uroczystości uczestniczyli Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki pan Feliks Łaszcz, wicestarosta pan Sławomir Kryger, Naczelnik Wydziału Edukacji pan Ryszard Jabłonowski. Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki, pan Feliks Łaszcz w ciepłych słowach skierowanych do nagrodzonych uczniów, ich nauczycieli zaznaczył, jak dużym wyzwaniem jest osiągnięcie średniej ocen 5,00 i więcej. Starosta był dymny z osiągnięć uczniów i podkreślał, że ich pasje i kreatywność są wyznacznikiem sukcesu. Pan Ryszard Jabłonowski, Naczelnik Wydziału Edukacji zaznaczył, że wzrosła liczba uczniów nagrodzonych do 108, a nagrody są wyrazem uznania dla trudu włożonego w naukę
i osiągnięcie wysokich wyników oraz sukcesów artystycznych. Naczelnik podziękował nagrodzonym, życzył dalszych sukcesów, a prowadzący uroczystość uczniowie Górki zaznaczyli, że „do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.” Wszyscy nagrodzeni uczniowie odebrali z rąk Starosty i Wicestarosty Czarnkowsko – Trzcianeckiego oraz Naczelnika Wydziału Edukacji dyplomy uznania, a uhonorowaniem ich rocznych – naukowych starań było przyznanie stypendium dla 28 uczniów szkoły: Cieluszek Mateusz, Markiewicz Gabriela, Siodła Patrycja, Najderek Sandra, Ostrowski Radosław, Kwiatkowski Maksymilian, Maćkowiak Jarosław, Spychała Mateusz, Karaś Marcin, Bogala Łukasz, Kowalski Mikołaj, Norkowski Paweł, Tyma Damian, Cierpicki Adam, Żak Klaudiusz, Sołtysiak Agata, Budnik Martyna, Sówka Jagoda, Cieślik Zuzanna, Niżyńska Małgorzata, Golik Jakub, Ratajczak Agata, Walkowiak Ewelina, Nowak Krystian, Magdziarz Ireneusz, Ślęga Dominika, Golon Agata, Grupińska Natalia. Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich rodzicom gratulujemy! Uroczystość uświetnili występem artystycznym uczniowie czarnkowskiej Górki, którzy wraz z nauczycielami zadbali również o oprawę i organizację powiatowej uroczystości. Jak zawsze szerokie było grono uczestniczącej młodzieży szkoły w przygotowaniu uroczystości i im wszystkim dziękujemy. Byli to: Cieluszek Marika, Matuszczak Wiktor, Nowińska Patrycja, Staniszewska Katarzyna, Pauszek Marta, Suszek Eryk, Kamil Rokita, Julia Golon, Julia Surma.

ZS Czarnków