Menu Zamknij

Komat

Dnia 08 listopada odbyła się wycieczka dydaktyczna klasy drugiej technikum logistycznego oraz klasy drugiej i trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych do firmy Komat. Firma zajmuje się nie tylko produkcją katalogowych mebli i urządzeń dla gastronomii, ale w szczególności ukierunkowana jest na indywidualne i nietypowe zamówienia klientów. Doświadczeni konstruktorzy służą klientom pomocą przy odpowiednim doborze mebli i urządzeń, a także pomagają optymalnie zaprojektować przestrzeń kuchenną. Komat istnieje na rynku polskim od 1993 roku i od początku dynamicznie się rozwija, nieustannie wprowadzając do swojego asortymentu nowe produkty, a także nowości konstrukcyjne i stylistyczne do już produkowanych wyrobów. Uczniowie mieli okazje poznać proces produkcji od oferty katalogowej poprzez szczegóły zamówień do wyrobu finalnego. Uczniowie klasy logistycznej mogli rozeznać się w zasadach odbioru jakości produkcji i w gospodarce magazynowej oraz dystrybucji urządzeń, natomiast uczniowie klasy żywienia, zaznajomili się z asortymentem urządzeń gastronomicznych. Pracownicy firmy Komat przyjęli nas bardzo życzliwie, poświęcili dużo czasu na objaśnienia poszczególnych etapów produkcji oraz przedstawili firmę otwartą na współpracę i dbającą nie tylko o jakość produktu finalnego ale również o dobrą atmosferę pracy w każdym dziale. Uczniowie poznali też możliwą ścieżkę kariery do realizacji w tej firmie.

J. Czajkowska, E. Kunz