XXXVI OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

W tym roku szkolnym odbywa się już 46 edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej organizowanej przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Jest to olimpiada ogólnej wiedzy o technice rozgrywana trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd. Dobre wyniki uczniów uzyskane w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej są przepustką do najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

W tegorocznej edycji wprowadzona została nowość polegająca na tym, że zawody I stopnia rozegrane zostały w całkowicie nowej formule na platformie internetowej. W kilku szkołach nie było się bez drobnych problemów technicznych, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie. Do drugiego etapu, który odbędzie się 8 stycznia 2020 roku w Poznaniu, zakwalifikowało się  40 uczniów , a wśród nich nasi uczniowie z klas 2,3 i 4 technikum mechatronicznego:  Jakub Wiśniewski, Szymon Rogowski, Piotr Mantaj, Wiktor Matuszczak , Klaudiusz Żak, Mateusz Cieluszek, Sebastian Goralewski oraz  Ireneusz Magdziarz.

Serdecznie im gratulujemy sukcesu jakim jest znalezienie się w gronie najlepszych uczniów w okręgu wielkopolskim i życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań.

Artur Bombelczyk