Menu Zamknij

„I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.

Spektakl wystawiony przez młodzież, tańce, zabawy kreatywne, worek prezentów od Mikołaja i suto zastawione stoły. A to wszystko dla setki dzieci z powiatu, przygotowane w świąteczno-bajecznej scenerii. Tak wyglądała powiatowo-integracyjna impreza, jedna z największych jakie organizuje Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie, przy współpracy lokalnymi firmami. „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” jak co roku zachwyciła i podbiła serca przedszkolaków.

– Tańce! – stwierdziła Laura,  – Mi też tańce! – dodała Lena, – A mi Mikołaj!” – zaznaczył Oskar. Tak ekscytowały się dzieci z przedszkola w Walkowicach zapytane o to, co im się najbardziej podobało. A radości było co nie miara. Powiatowo-integracyjną imprezę organizowaną corocznie na „Górce” otworzyło przygotowane przez młodzież przedstawienie o kocie w butach. Uczniowie wciągnęli dzieci w bajkowy świat, pokazując maluchom wartość przyjaźni. Wszystkie dialogi, tańce i piosenki ćwiczyli przez wiele tygodni pod okiem nauczycielek Edyty Kunz i Agnieszki Grabarz.  – Młodzież naprawdę pięknie wystąpiła, jesteśmy pod wrażeniem, że aż tak potrafią się zaangażować – podsumowała pani Monika Leśniewska, która przyjechała z dziećmi z Walkowic. Ale nie tylko młodzież wystąpiła na scenie. Każda z pięciu grup uczestnicząca w wydarzeniu zaprezentowała na powitanie świąteczne piosenki. Dzieci były ubrane odpowiednio do tematu utworu i miały przygotowane rekwizyty. Pomysłowość przedszkolaków i ich opiekunek zachwyciła wszystkich: były piękne spódniczki i świąteczne sweterki, pompony, białe szaty, lampiony i instrumenty muzyczne, a nawet kule śniegowe i imitujące skrzypienie śniegu kuchenne tarki. Wszystko to idealnie wkomponowało się w przygotowaną przez uczniów pod okiem nauczycielek Anny Bednarek i Izabeli Rybarczyk dekorację. Ze ścian i z sufitu zerkały na maluchy piękne baletnice, gwiazdeczki i świąteczne postaci. – Jestem tu pierwszy raz, nasze dzieci są bardzo zadowolone. Wystrój jest niesamowity. Wszystko jest naprawdę pięknie udekorowane. Widać, że wiele pracy w to włożono – stwierdziła Małgorzata Kurianowicz z Przedszkola Publicznego w Zofiowie. Po występach był długo wyczekiwany poczęstunek. Gdy dzieci nabrały energii do dalszej zabawy, rozpoczęły się tańce i kreatywne przygotowywanie ozdób. Przedszkolaki bawiły się pod okiem młodzieży i pani Grażyny Bernard. – Dzieci zdecydowanie lubią być w ruchu, te zabawy i tańce najbardziej im się podobają – mówiła Monika Leśniewska z Walkowic. Dzieci robiły m.in. świąteczne opaski na głowy, bałwanki z rolek po papierze toaletowym, choinki ze słomek i kolorowe łańcuchy. A wszystko to mogły zabrać do domu i przedszkola. – Jest tu tak pozytywnie, ciepło i wesoło. To dla mnie pierwsza impreza, na której mogliśmy naprawdę się pobawić – stwierdziła pani Ewa, która przyjechała na „Górkę” wraz ze swoją córką Izabelą i grupą z Zespołu Szkół w Gębicach. Oprócz nich w wydarzeniu wzięło także udział przedszkole z Romanowa Dolnego i grupa „Jeżyki” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Czarnkowie. Wisienką na torcie jak zawsze było bardzo przez dzieci wyczekiwane przybycie Mikołaja. W tym roku nawet trzech – tych na auli Zespołu Szkół –  bo tak naprawdę było ich znacznie więcej, a były nimi lokalne firmy i przedsiębiorcy. Dzięki nim każde dziecko i każda grupa wyszła z imprezy z torbą prezentów. W kontakty ze sponsorami były zaangażowane panie Aleksandra Marcińczak i Katarzyna Nowak, ale cała społeczność „Górki” serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, za to, że zechcieli stać się częścią jej wydarzenia, a tym samym uczynić je i swoim, stając się Świętym Mikołajem dla tak wielu dzieci.

Zespół Szkół im. Józefa Nojego i Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki dziękują Sponsorom:

MechCad MARIUSZ SOMMERFELD, BIENK USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓB RADOSŁAW GIEREMEK, MTM ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA TOMASZ MAREK, URZĄD MIASTA W CZARNKOWIE, AS – DREW ADAM SZMYT, PLASMET, AKADEMIA REISSA, BANK SPÓŁDZIELCZY W CZARNKOWIE, P.P.H.U. BEATA RATAJCZAK, AGROSPAW, SKLEP WIELOBRANŻOWY PAWEŁ STRZĘPKA, STEICO, INTERAK, KOMAT, BINEK PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE ZBIGNIEW GIEREMEK, DRUK – KOMP, METROLOG, BANK PEKAO S.A. W CZARNKOWIE, PSS SPOŁEM, SKLEP FIRMOWY GOPLANA MARCIN KULKA, USŁUGI TRANSPORTOWE MARIAN WENZ, DORA METAL, FIRMA MICHAŁOWSKI.

E. Kunz