Menu Zamknij

IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach

W naszej szkole odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach organizowanego przez Powiatową Stacji Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. Głównym celem konkursu jest poszerzanie wiedzy młodzieży na temat uzależnień oraz ryzyka zakażenia wirusem HIV, kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych oraz ukierunkowanie działań młodzieży na pomoc rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych.

Gościliśmy drużyny w 3- osobowych składach z dziewięciu szkół ponadpodstawowych Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Uczniowie rywalizowali w teście wiedzy o uzależnieniach oraz konkurencji sportowej polegającej na pokonaniu toru przeszkód. Każda z grup była również zobowiązana do zaprezentowania wykonanego już wcześniej plakatu, dotyczącego wpływu narkotyków oraz innych używek na życie i zdrowie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat uzależnień, sprawnością fizyczną oraz talentem plastycznym.

Komisja wyłoniła zwycięzców na podstawie ilości otrzymanych punktów z trzech etapów konkursu. Nagrodzono trzy pierwsze miejsca, najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobyła  drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie, drugie miejsce uczniowie Szkół im. I. J. Paderewskiego, prowadzonych przez Edukację Lubasz a uczniowie reprezentujący naszą szkołę w składzie Wiktoria Dziaduch kl. IV LE , Dominika Ślęga kl. IV LE oraz Jacek Peksa kl. 1c zajęli trzecie miejsce.

Wszyscy nagrodzeni wykazali się olbrzymią wiedzę w zakresie profilaktyki uzależnień. Mamy więc nadzieję, że podzielą się nią z innymi i będą zniechęcać do narkotyków innych używek oraz wszelkich innych nałogów.

Dominika Ślęga kl. IV LE