Stypendysta Prezesa Rady Ministrów jest już wśród nas!

13 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych uczniów, nie mogło zabraknąć reprezentanta „Górki”: Dawida Jusik, najlepszego ucznia szkoły, ze średnią ocen 5,71.

Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczył dr Zbigniew Talaga – Wielkopolski Wicekurator Oświaty oraz Renata Ciołek, Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Pile. Reprezentanta „Górki” wspierał dyrektor szkoły, Jan Palacz, a w ceremonii uczestniczył również Wicestarosta Czarnkowsko – Trzcianecki, Sławomir Kryger. Ta prestiżowa nagroda jest uhonorowaniem pracy uczniów zdolnych, ambitnych, osiągających najlepsze wyniki w nauce, w danym typie szkoły. Dawid posiada wysoką kulturę osobistą, jest sympatyczny i pozytywnie kształtuje wizerunek szkoły. Do swoich licznych sukcesów zalicza także prestiżowy tytuł Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Wyróżnienie, jakie otrzymał jest wynikiem jego ciężkiej pracy i stanowi sukces ucznia, rodziców oraz szkoły.

AZ