Edukacja Globalna

8 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół w Czarnkowie odbył się apel poświęcony trosce
o przyrodę z okazji Edukacji Globalnej.
W apelu uczestniczyły klasy pierwsze, drugie i trzecie technikum. Występujący uczniowie przedstawili swoim kolegom jakie znaczenie dla cywilizacji ma ochrona środowiska, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Apel poprzedzony został prelekcją przedstawiciela Nadleśnictwa Sarbia, Pani Marceliny Kulwas, która podczas swojego  wystąpienia zwróciła uwagę na  znaczenie ochrony lasów i  zaznaczyła jak ogromny wpływ na środowisko mają lasy.

Apel zakończył się wezwaniem do szkolnej społeczności, abyśmy pamiętali, że tylko my – ludzie możemy sprawić, że nasza planeta będzie czysta,
a codzienne czynności takie jak: zbieranie nakrętek, baterii, segregacja śmieci to pierwszy krok w tym kierunku.

Maria Kaczorowska, Ewa Bielejewska.