„Górka” laureatem VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu

„Górka” laureatem VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”

Podsumowanie konkursu oraz ceremonia rozdania statuetek odbyła się 6 lutego
2020 r. w siedzibie ORE w Warszawie. Branżowa Szkoła I stopnia w Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Steico Sp. z o.o. w Czarnkowie zostały laureatami konkursu w branży mechanicznej. Szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu, pod nazwą „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” miała służyć promocji dobrych praktyk w zakresie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami, a głównym jego celem było wyłonienie i promocja szkół oraz pracodawców osiągających wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym w wybranych obszarach. Zadaniem szkoły było zaprezentowanie ,,dobrej praktyki” w zakresie współpracy z wybranym pracodawcą. Opisaliśmy przedsięwzięcia wdrożone do działalności szkoły wspólnie z firmą Steico, które miały wpływ na poprawę efektywności kształcenia. Zapewnienie adekwatności kształcenia do potrzeb rynku pracy nie jest możliwe bez współpracy szkoły z pracodawcami, którzy posiadają największą wiedzę na temat zapotrzebowania na kwalifikacje i zawody. Dobrze zorganizowana i ściśle współpracująca z pracodawcami szkoła to  szansa dla regionu i społeczności lokalnej. Duży wpływ na odniesienie sukcesu w prestiżowym  konkursie miało  utworzenie „klas patronackich” objętych patronatem firmy Steico. Patron w umowie zawartej ze szkołą zadeklarował wsparcie procesu kształcenia, w różnych formach oraz uczestniczył w opracowaniu programu nauczania dopasowanego do profilu zapotrzebowania jego firmy. Wspólne działania przyczyniły się do ogólnopolskiego sukcesu szkoły i pracodawcy.
Także w poprzedniej edycji tego konkursu nasza szkoła i  firma Steico uzyskały tytuł laureata.

Gratulujemy!

I.G.