Uczniowie „Górki” w finale centralnym X Olimpiady Logistycznej

Aż 24 uczniów z klas trzecich i czwartej technikum logistycznego naszej Szkoły wzięło udział w I etapie X Olimpiady Logistycznej zorganizowanej pod patronatem Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania logistyką oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu branży TSL.

Zasady Olimpiady logistycznej MWSLiT są proste. Uczestnik ma do rozwiązania 15 pytań jednokrotnego wyboru w etapie pierwszym oraz 20 pytań wielokrotnego wyboru w etapie drugim. Osoby, które udzielą najwięcej prawidłowych odpowiedzi w najkrótszym czasie przechodzą do finału, gdzie zostają postawieni przed jasno określonym zadaniem problemowym. W tym etapie najwyżej punktowana jest przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia.

Do III finałowego etapu przeszło 60 uczestników z całej Polski z najwyższą liczbą punktów. Wśród nich znaleźli się Patrycja Siodła i Albert Berlik z klasy III LH. Finał odbędzie się 8 kwietnia 2021 r. online poprzez platformę internetową.

Patrycji i Albertowi gratulujemy i trzymany kciuki za występ w finale.

Agnieszka Grabarz