Młodzież czarnkowskiej „Górki” na Targach Pracy i Praktyk Absolvent Talent Days w Poznaniu

Dnia 13 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie klas IV technikum ekonomicznego, technikum organizacji reklamy, technikum mechatronicznego wraz z wychowawcami odwiedzili Targi Pracy i Praktyk Absolvent Talent Days w Poznaniu.

Tegoroczne Targi Pracy i Praktyk Absolvent Talent Days to X jubileuszowa edycja, zyskała status wielowymiarowego wydarzenia, które w profesjonalny sposób przygotowuje studentów wyższych uczelni oraz absolwentów szkół do budowania przyszłej ścieżki kariery zawodowej. W X edycji bierze udział 750 firm z 50 różnych branż, wśród których można było znaleźć koncerny o międzynarodowej sławie jak i mniejsze dynamicznie rozwijające się firmy.

Przyszli absolwenci „czarnkowskiej Górki” mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół wyższych, spotkanie i rozmowę z przedstawicielami firm, specjalistami, rekruterami, zapoznanie się
z wybranymi przez siebie stanowiskami pracy, uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i wykładach.

Niecodziennym wydarzeniem było uczestnictwo w wykładach Bartosza Jędrzejaka popularnego prezentera pogody, dziennikarza, konferansjera, wykładowcy na stałe związanego z Akademią Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie. W ramach Absolvent Talent Days zaprezentował on młodym ludziom techniki prezentacji publicznej.

Wierzymy, że możliwość zapoznania się z ofertą rynku pracy i wymagań stawianych kandydatom, zmotywuje naszych uczniów do podejmowania nowych wyzwań a jako przyszłym absolwentom ułatwi podjęcie decyzji w wyborze ścieżki kariery zawodowej.