Uroczyste zakończenie szkoły przez absolwentów Technikum

W dniu 28 kwietnia w murach Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przez absolwentów technikum, którzy przez ostatnie cztery lata realizowali swoje marzenia edukacyjne w murach naszej szkoły. Były przemówienia, życzenia, wyróżnienia i nagrody.  Absolwentów pożegnali uczniowie czwartych klas pięcioletniego technikum, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele organu prowadzącego i partnerów szkoły w osobach Wicestarosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego Sławomira Krygra oraz Mirosława Mantaja reprezentującego firmę STEICO w Czarnkowie.

Uroczystość dostarczyła wszystkim zebranym wiele niezapomnianych emocji i była okazją  do wspomnień i podsumowania czterech lat.  To ostatnie wydarzenie z udziałem absolwentów, wspólnie przeżywane w tej szkole. Każdy z nich zostawia tu cząstkę siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek.

Do absolwentów zwrócił się dyrektor szkoły Jan Palacz, a w imieniu organu prowadzącego  Pan wicestarosta Sławomir Kryger. Oba wystąpienia można podsumować słowami, że warto sobie stawiać ambitne cele, mierzyć wysoko, nie zrażać się porażkami i pamiętać, że sukces często wymaga „…wiadra potu i ziarna polotu…”.

Podczas uroczystości absolwenci pożegnali sztandar szkoły składając uroczystą przysięgę: „Sztandarze – jesteś symbolem najwyższych cnót uczniowskich, systematyczności, pilności, zasad koleżeńskich, godności. Jesteś symbolem dumy uczniów, nauczycieli, władz szkoły. Ty sztandarze  najlepiej znasz historię naszej szkoły. Zawsze stałeś na straży podniosłych uroczystości. Określałeś naszą tożsamość, która tak ważna jest dla młodych ludzi czynu. Ty przypominałeś nam, że aby być sobą, aby zostać zauważonym, trzeba być kimś. Sztandarze, żegnamy cię. Jednocześnie uroczyście przyrzekamy, że zadbamy, aby następne pokolenia uczniów pozostały wierne ideom, których jesteś symbolem”.

Zakończenie roku szkolnego to również moment na wręczanie nagród. Wśród tegorocznych absolwentów były osoby, które mierzyły wysoko i wchodziły na szczyty, stawiały sobie cele i je realizowały, przysparzając sobie i szkole wielkiego zaszczytu. To ci absolwenci, którym, choć  codziennie szli „na górkę”, nigdy nie było pod górkę. Wśród tegorocznych absolwentów Prymusem Szkoły, został uczeń klasy 4I4 Łukasz Kalkowski, który uzyskał średnią ocen w wysokości 5,48 i wzorowe zachowanie. Łukasz otrzymał z rąk  dyrektora szkoły statuetkę Prymusa oraz  wpisał się do księgi honorowej. Prymus szkoły otrzymał także z rąk Pana wicestarosty Sławomira Krygra nagrodę ufundowaną przez organ prowadzący oraz list gratulacyjny. Z rąk Pana Mirosława Mantaja, przedstawiciela Firmy STEICO nagrody finansowe za zaangażowanie i promowanie szkoły w powiecie otrzymali absolwenci: Karolina Rzysko, Wiktoria Płaczek i Jakub Niżyński.  Dyrektor wraz z wychowawcami poszczególnych klas dokonał również wręczenia nagród absolwentom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce.

W trakcie uroczystości wystąpili również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy pożegnali absolwentów oraz Panią Agnieszkię Szuszkowską, kończącą swoją kadencję Przewodniczącej Rady Rodziców. Dziękowano absolwentom ale i absolwenci złożyli serdeczne podziękowania oraz  wręczyli kwiaty swoim wychowawcom i nauczycielom.

Podczas tegorocznej akademii niespodzianką były wyróżnienia dla uczniów, którzy zostali zapamiętani w inny nietuzinkowy sposób. Wśród absolwentów została przeprowadzona ankieta, w oparciu o którą wyłoniono zwycięzców w 6 kategoriach takich jak: “Pan Spóźnialski, „Łamacz serc”, „Najlepsza para maturzystów” “Sportowy świr”, „Prawo jazdy  z chipsów”, „Miss i Mister szkoły wśród klas kończących”. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Na zakończenie uczniowie klas czwartych pięcioletniego technikum, życząc absolwentom szczęścia na egzaminie maturalnym  wręczyli wszystkim upominki, brelok w kształcie koniczynki, jako symbol szczęścia i powodzenia w życiu, która ma im przypominać chwile spędzone w naszej szkole.

Uroczystość zakończyła się występem artystycznym, po którym uczniowie udali się na ostatnie spotkania ze swoimi wychowawcami.

Bardzo dziękujemy tegorocznym absolwentom za 4 lata spędzone wspólnie na Górce, gratulujemy osiągniętych wyników i sukcesów. Zatrzymajcie tylko miłe wspomnienia. Życzymy Wam trafnych wyborów i wielu sukcesów. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę i doświadczenia.

Cytując Wisławę Szymborską pamiętajcie, że:

„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.”