Menu Zamknij

” Człowiek się uczy, pragnie i spodziewa.”

„Człowiek się uczy, pragnie i spodziewa,

 A czegóż więcej do szczęścia potrzeba?

– Tylko pragnienia, zapału, nadziei .”

Słowa Józefa Ignacego Kraszewskiego były mottem uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

Pożegnanie roku szkolnego ze względu na odbywające się egzaminy zawodowe odbyło się w kilku etapach. Wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami w wyznaczonych salach i rozdali świadectwa oraz nagrody za całoroczną pracę dla najbardziej zasłużonych uczniów.

Absolwenci Branżowej Szkoły I Stopnia godnie pożegnali sztandar szkoły, składając uroczystą przysięgę dawania dobrego przykładu kolejnym pokoleniom.

Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście:  

– Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, pan Sławomir Kryger,

– Naczelnik Wydziału Edukacji, pan Ryszard Jabłonowski,

– przedstawiciele pracodawców: firmy Seaking – pan Tomasz Jaźwiński oraz pan Maciej Kucnerowicz, firmy Steico – pan Mirosław Mantaj, a także Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, pani Małgorzata Wylegała.

Do absolwentów ciepłe słowa skierował Dyrektor Zespołu Szkół Jan Palacz.

W imieniu uczniów kończących szkołę głos zabrały: Zuzanna Gryl i Aleksandra Mumot, które podziękowały nauczycielom oraz organowi prowadzącemu, wręczając kwiaty na ręce wicestarosty – pana Sławomira Krygera.

Pracodawcom za ich ogromny wysiłek podziękowania złożył absolwent klasy patronackiej Maciej Barłożek.

W związku z nieobecnością przedstawiciela firmy Komat pisemne podziękowania i kwiaty zostały przekazane do firmy po uroczystości.

Uczennice prowadzące apel odczytały też podziękowania i życzenia dla kadry pedagogicznej, w imieniu nieobecnej podczas akademii Przewodniczącej Rady Rodziców – pani Agnieszki Szuszkowskiej.

Po części artystycznej absolwentom klas III zostały wręczone nagrody przez wychowawców, dyrektora  oraz przedstawicieli pracodawców. Na zakończenie uczniom z poszczególnych klas wraz z wychowawcami wykonano pamiątkowe zdjęcia do kroniki szkolnej.

W zakończonym właśnie roku szkolnym 2021/2022 za wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie szkoły nagrody otrzymało 106 uczniów.  Szczególne podziękowania skierowane zostały do sponsorów za wspieranie inicjatyw szkolnych; do rodziców za trud włożony w wychowanie oraz do nauczycieli za umiejętność przekazywania wiedzy i doświadczenia życiowego.

Dziękujemy również uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali uroczysty apel kończący rok szkolny.

Na rozpoczęty właśnie, długo oczekiwany czas wakacji wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom życzymy udanego czasu urlopu i bezpiecznych wakacji, dni wypełnionych dobrymi doświadczeniami.

 Niech pragnienie bycia dobrym; pragnienie zdobywania tego, co nieosiągalne: zapał do czynienia dobra w sobie i dla innych oraz  nadzieja towarzyszą Wam  – Drodzy Abiturienci w życiu osobistym i zawodowym. Bądźcie szczęśliwi, pielęgnujcie przyjaźnie i pamiętajcie, że jeżeli ktoś będzie Wam rzucał pod nogi kłody, zawsze można je podnieść, by zbudować schody prowadzące na szczyt.

Organizatorzy