Menu Zamknij

Makieta kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Czarnkowie (wydruk 3D)

Zgodnie z założeniami projektu CYFROWA SZKOŁA Wielkopolsk@2020 – Uczniowskie Laboratoria Informatyczne, który trwał od listopada 2021 roku do maja 2022 roku. uczniowie klasy III technikum kształcący się na kierunku technik informatyk w Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie wraz z opiekunem – panem Dariuszem Nowakiem przygotowywali się do finału, aby przedstawić efekty swojej kilkumiesięcznej pracy w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Głównym celem projektu było zaprojektowanie oraz wykonanie przez uczniów makiety kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Czarnkowie. Uczniowie po zapoznaniu się z technikami związanymi z modelowaniem 3D (praca w programie Autodesk Fusion 360, Agisoft Metashape) oraz technikami przygotowania modelu do wydruku na drukarce 3D po wielu godzinach nauki oraz niezliczonych próbnych wydrukach dotarli do etapu końcowego i wykonali makietę 3D kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Czarnkowie. Uczniowie wraz z opiekunem projektu postanowili przekazać powstałą pierwszą finalną wersję makiety na ręce proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Marii Magdaleny w Czarnkowie ks. Krzysztofa Makosza. Wręczenie nastąpiło 27 maja 2022 r. Proboszcz nie ukrywał zachwytu nad szczegółowością powstałej makiety kościoła oraz gorliwie dopytywał się o szczegóły techniczne związane z powstawaniem tak doskonałej konstrukcji.