Sukces logistyków „Górki” w Finale XI Olimpiady Logistycznej

Dnia 31 marca nadszedł moment, na który z niecierpliwością oczekiwali wszyscy finaliści XI Olimpiady Logistycznej – w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się oficjalny finał i uroczysta Gala wręczenia nagród. W obecności sponsorów, władz uczelni i wykładowców MWSLiT ogłoszono listę najlepszych młodych logistyków w kraju. Emocje towarzyszące laureatom były ogromne ponieważ o zwycięstwo walczyło 60 uczniów z całej Polski. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania logistyką, pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu branży TSL, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów posiadających potencjał do pracy w zawodzie logistyka.

W ścisłym gronie finalistów znaleźli się uczniowie technikum logistycznego z Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie – Wiktoria płaczek, Patrycja Siodła, Albert Berlik i Mateusz Janc. We wcześniejszych etapach musieli oni rozwiązać test na specjalnie przygotowanej platformie konkursowej. W pierwszym etapie test ten składał się z 15 pytań, gdzie poprawna była tylko jedna odpowiedź. W etapie półfinałowym,  uczniowie czarnkowskiej „Górki” musieli zmierzyć się z testem, który zawierał 20 pytań wielokrotnego wyboru. Do finału przeszły osoby, które wykazały się wiedzą i niesamowitym refleksem. Zadanie finałowe zostało przygotowane przez specjalistów z branży TSL. Na tym etapie finaliści musieli rozwiązać i uzasadnić przedstawiony problem logistyczny. Zadanie było skonstruowane w taki sposób, aby każdy z uczestników, w oparciu o własną wiedzę, mógł sobie z nim poradzić. Konkurencja wśród uczniów była ogromna, a ich zaangażowanie, inteligencja i kreatywność zrobiły wielkie wrażenie.

Z wielką radością i dumą informujemy, że w Finale XI Olimpiady Logistycznej MWSLiT we Wrocławiu, II miejsce zajęła Patrycja Siodła, uczennica 4 klasy technikum logistycznego. Dzięki wygranej, Patrycja uzyskała możliwość studiowania nieodpłatnie w MWSLiT przez okres dwóch semestrów studiów licencjackich lub inżynierskich na kierunku logistyka oraz otrzymała zestaw gadżetów od sponsorów.

Patrycji, Wiktorii, Albertowi oraz Mateuszowi dziękujemy, że spróbowali swoich sił w tegorocznej edycji i gratulujemy dotarcia do finału.

Agnieszka Grabarz