Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić

Takie oto motto przyświecało 250 rocznicy powołania w 1773 Komisji nad Edukacją młodzi Szlacheckiej Mająca, którą uczciliśmy  w naszej szkolnej auli uroczystą akademią 13 października 2023.

Nauczycieli i pracowników szkoły, tych obecnych i byłych, powitał Dyrektor szkoły, Jan Palacz.

Prowadzący przypomnieli wszystkim o tym, że każdy z nas jest, a na pewno był w roli ucznia i w zabawny sposób opisali różne typy nauczycieli, którzy ubarwiają swoimi osobowościami korytarze naszej szkoły. Aby oderwać się od czasem trudnej szkolnej rzeczywistości, był wiersz i piosenki, a przede wszystkim życzenia, bo

Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który gdy dorośnie, dopiero zrozumie

jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Nie zabrakło także upominków i podziękowań z rąk Samorządu Uczniowskiego.

Drodzy Nauczyciele, jesteście świadkami naszego rozwoju, naszych sukcesów i porażek. Życzymy Wam zatem cierpliwości i wytrwałości w zmaganiu się z otaczającym Was światem. Bądźcie naszą inspiracją i inspirujcie się nawzajem. Niech obcowanie z drugim człowiekiem daje Wam radość i spełnienie, a nieustające zdrowie niech da Wam siłę do realizacji swoich celów prywatnych i zawodowych.

Drodzy Pedagodzy! Niech fragment wiersza M. Terlikowskiej wyrazi nasz szacunek i uznanie dla Was:

Zdejmijcie czapkę przed nauczycielem

Bo warto.