Menu Zamknij

XVI Regionalny Turniej Warcabowy „Sprawni-Razem”

Udział „Górki” w XVI Regionalnym Turnieju Warcabowym ‘Sprawni-Razem” w Gębicach

XVI Regionalny Turniej Warcabowy „Sprawni-Razem”, podczas którego nie zabrakło również uczniów „Górki”, odbył się 9 listopada 2023 w Zespole Szkół Specjalnych w im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach.  W zawodach wzięło udział 20 zawodników z Czarnkowa, Gębic, Piły, Starej Łubianki, Wągrowca. Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej bez podziału na chłopcy i dziewczęta. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia – pan Janusz Kus.

Otwarcia zawodów dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji pan Ryszard Jabłonowski oraz Dyrektor Szkoły pani Alicja Kasperczak. Przybył również pan Jerzy Kucharski, który był wieloletnim wiceprezesem Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” w Regionie Nadnotecko-Pilskim oraz obecny prezes stowarzyszenia pan Piotr Swadzyniak. System rozgrywek opierał się na kojarzeniu za pomocą programu komputerowego i wszyscy gracze rozegrali 7 rund. Zawody przebiegały bardzo sprawnie oraz w serdecznej atmosferze.

Organizatorzy, jeszcze przed ogłoszeniem wyników przez sędziów, zapewnili też przybyłym na turniej smaczny posiłek.

Zespół Szkół im. Józefa Nojego reprezentowali następujący uczniowie:

Krzysztof Maćkowiak z kl. II, który zajął I miejsce i zwyciężył w młodszej kategorii oraz dziewczęta: Sochalec Kinga z kl. III, która uplasowała się na 4 miejscu, Tomasz Sandra z kl. II na 6 miejscu oraz Wiktoria Woldan z kl. III na miejscu 8. Opiekunem młodzieży była Lucyna Kalkowska

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.