Menu Zamknij

21 grudnia… dzień to wyjątkowy…

21 grudnia 2020 roku zapisał się w kartach historii Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie szczególnie i spektakularnie. Nie było fleszy i błysków, ani  hucznej oprawy, a na pewno chwila ta na długo pozostanie w pamięci. Nasza droga koleżanka, nieoceniony pedagog, wykładowca, wychowawca, doradca na wielu płaszczyznach, wicedyrektor, pani  Elżbieta Magdziarz-Wróblewska, postanowiła zakończyć pracę zawodową i przejść na zasłużoną emeryturę.

Pożegnania zawsze są trudne i nikt ich nie lubi, tym bardziej, że mamy  czas pandemii i ścisłego reżimu sanitarnego. Jednak tak wyjątkowej osobie nie sposób było nie podziękować za wieloletnią pracę na rzecz szkoły, w tym ponad 20 lat pracy na stanowisku wicedyrektora. O tym jak wielkim jest człowiekiem, zacną osobowością świadczą nie tylko nagrody, które otrzymała, m. in. Nagrodę Starosty Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, ale także ciepłe i serdeczne słowa oraz proste  gesty życzliwości.

Pani  Elżbieta Magdziarz-Wróblewska w pracy zawodowej  prezentowała postawę godną podziwu, zawsze uśmiechnięta, ciepła, wyrozumiała, służąca pomocą i radą, mająca czas dla innych; na lekcjach wymagająca, otwarta; pracowita ponad siły. Skutecznie dzieliła się wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem, spostrzeżeniami. Wzór i autorytet!

Miłe, serdeczne słowa wypłynęły z ust Dyrektora Zespołu Szkól im. Józefa Nojego w Czarnkowie – pana Jana Palacza, Wicestarosty Powiatu Czarnkowsko–Trzcianeckiego- pana Sławomira Kruger, Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie – pana Ryszarda Jabłonowskiego, Członka Rady Powiatu Czarnkowsko–Trzcianeckiego – pana Włodzimierza Ignasińskego oraz najbliższych współpracowników,  którzy podziękowali za trud i wysiłek włożony w rozwój szkolnictwa, wychowanie młodzieży.

Decyzje o zmianach nie należą do łatwych, nigdy nie wiemy, kiedy jest ten odpowiedni moment ale zawsze przynoszą coś nowego a może i ciekawszego? Nowy czas, nowe wyzwania, czas odkrywania tego, co skrywają marzenia. Życzymy, by wszystkie spełniły się.

Z wyrazami uznania, podziękowań  i najserdeczniejszych życzeń: Koleżanki i Koledzy, Współpracownicy, Uczniowie …