XVII Regionalny Konkurs Matematyczny

3 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie spotkali się najlepsi znawcy „królowej nauk”. W tym dniu do matematycznych zmagań przystąpili uczniowie klas I szkół ponadgimnazjalnych, wyłonieni wcześniej drogą eliminacji, z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, poznańskiego, chodzieskiego, pilskiego, gnieźnieńskiego oraz złotowskiego. Głównym celem konkursu jest wspieranie uczniów zainteresowanych tym przedmiotem oraz upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy matematycznej.

Konkurs jest imprezą cykliczną, odbywać się może dzięki wsparciu sponsorów: Starostw Powiatowych w Czarnkowie, Chodzieży, Pile i Złotowie oraz wydawnictw.

W ciągu dwóch godzin 42 uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozwiązywało test wielokrotnego wyboru. Powiat czarnkowsko-trzcianecki reprezentowali:

– w liceach ogólnokształcących:

Oliwia Barczyńska (LO Czarnków),

– w technikach:

Gabriela Markiewicz (ZSP Czarnków), Agnieszka Wesołek (ZSP Czarnków), Tobiasz Izydor (ZS Wieleń), Radosław Ostrowski (ZSP Czarnków).

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: dyrektor ZSP w Czarnkowie – Jan Palacz oraz przedstawiciele Starostw Powiatowych w Czarnkowie, Chodzieży i Pile.

Najlepszymi okazali się:

1. w kategorii licea ogólnokształcące:

I miejsce: Kacper Iwicki (I LO Piła),

II miejsce: Maksym Ratajczyk (VIII LO Poznań),

III miejsce: Olga Kokorniak (LO Marii Magdaleny Poznań),

• w kategorii technika:

I miejsce: Krzysztof Skrobała (Technikum Komunikacji Poznań),

II miejsce: Łukasz Szczyt (Technikum Komunikacji Poznań),

III miejsce: Krzysztof Bryszak (Technikum Komunikacji Poznań),

Na uwagę zasługuje wysoki poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy.

Nauczycielom, których podopieczni osiągnęli dobre wyniki gratuluję, składam też podziękowania tym wszystkim, którzy wsparli organizację konkursu.

Danuta Karpińska

nauczyciel doradca matematyki