Menu Zamknij

WSPÓLNĄ DROGĄ DZIŚ WSZYSCY IDZIEMY

„Wspólną drogą dziś wszyscy idziemy”- pod tym hasłem w Zespole Szkół w Czarnkowie 8 listopada 2019r. odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie uczcili to ważne dla Polaków święto, recytując dumnie znanych twórców literatury oraz śpiewając pełne wzruszeń i patriotyzmu piosenki.

Usłyszeliśmy wiersz Ludwika Wiśniewskiego, który przypomina nam o hołdzie wdzięczności, jaki powinniśmy składać tym, dzięki którym uzyskaliśmy wolność i cieszyć się tym, że niedolę poznajemy tylko z ksiąg historii. Wiersz Jana Lechonia uświadomił nam, że każdego dnia możemy wykuwać swoją ojczyznę w sercu, chociażby podziwiając jej cudowną przyrodę. Poznaliśmy definicję słowa „ojczyzna” w wierszu Marii Konopnickiej oraz słowa „wolność” w tekście Marka Grechuty. Te i inne teksty kultury wprowadziły nas w iście patriotyczny nastrój, a wybrzmiałe nuty piosenek poruszyły najgłębsze struny obecnych na akademii bijących serc.

Narratorzy przybliżyli drogi Polski do wolności. Wszyscy uczestnicy zostali skłonieni do refleksji nad tym, co odzyskana Polska dla nas dziś znaczy i co dziś w drobnych czynach możemy dla naszej Ojczyzny uczynić. Cudowną atmosferę tego spotkania stworzyła także piękna dekoracja.

Należy podkreślić, że wśród występujących uczniów, recytatorów oraz osób śpiewających znalazła się spora liczba uczniów klas pierwszych, którzy mieli doskonałą okazję do zaprezentowania swoich niebywałych talentów recytatorskich i muzycznych i za ten udział w tym montażu słowno-muzycznym serdecznie wszystkim dziękujemy.

ORGANIZATORZY

KAMILA TRYBYCHOWSKA-WISŁA

ANNA BEDNAREK

IZABELA RYBARCZYK