Menu Zamknij

Norbert Hyłek laureatem IV Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

6 marca 2020 r. w Gostyniu odbył się II etap rywalizacji w ramach czwartej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.Młodzi logistycy zmagali się z pytaniami z dziedziny transportu i spedycji – w tym spedycji morskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Brzeźniak, Julia Kukla i Norbert Hyłek. Z przyjemnością informujemy, że do finałowych zmagań  awansował Norbert Hyłek z klasy IV RL.Organizacja olimpiady służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Wydział Ekonomiczny jest jednym z najsilniejszych ośrodków w kraju zajmujących się tą tematyką. Profesorowie wydziału zaangażowani w przygotowanie olimpiady mają zarówno rozległą wiedzę na temat branży nad której funkcjonowaniem prowadzą badania, jak i są praktykami działającymi w sektorze TSL.Olimpiada składa się z trzech etapów – szkolnego, okręgowego  i centralnego, który zostanie przeprowadzony na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego 4 – 5 czerwca 2020 r. Uczestnicy będą rywalizować o indeksy na kierunki ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze. Uczniowie mają szansę także na inne atrakcyjne nagrody, a także zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Agnieszka Grabarz