Wycieczka logistyków do Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A.

Dnia 14 listopada 2018 r. uczniowie klasy II LŻ i II RL – kształcący się w zawodzie technik logistyk, mieli okazję przyjrzeć się automatyzacji produkcji i magazynowania. Dzięki gościnności Firmy PROMAG S.A. uczniowie odwiedzili magazyn przyszłości, który jest multimedialną ekspozycją Centrum Techniki Magazynowej.

Firma PROMAG od ponad 35 lat optymalizuje procesy intralogistyczne poprzez kompleksową ofertę obejmującą: systemowe rozwiązania urządzeń do składowania i przenośników, wózki widłowe, urządzenia przeładunkowe, urządzenia dźwignicowe, meble metalowe oraz urządzenia i materiały do pakowania.

Wizyta rozpoczęła się od symulowanej jazdy wózkiem widłowym, po czym uczniowie mogli zobaczyć regały z układnicą paletową, roboty firmy COMAU, demonstracyjne stanowisko kompletacyjne, regał pick-by-light oraz system gęstego składowania ze zdalnie sterowanym wózkiem wahadłowym AutoMAG. Podczas spotkania zaprezentowano działanie linii kompletacyjnej, paletyzację, transport wewnętrzny i urządzenia do składowania. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć efekty wdrażania nowych technologii i rozwiązań w magazynie. Dużo emocji dostarczyła możliwość  multimedialnego  zaprojektowania magazynu.

Na zakończenie dwie drużyny wyłonione z grupy uczniów wzięły udział w krótkim quizie logistyczny sprawdzającym wiedzę zdobytą podczas wycieczki. Uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali drobne upominki.

Edyta Kunz

Agnieszka Grabarz