Lekcja historii niebanalnie….

25 maja uczniowie z klas: 1RL, 2TIŻ, 1TL, 2TRE oraz 3LE wraz z opiekunami ( Hanną Karcz-Sowińska, Adamem Derkowskim i Łukaszem Łukasiakiem) wzięli udział w wycieczce do Malborka. Wyprawa rozpoczęła się o świcie i od samego początku towarzyszyła jej wspaniała atmosfera. Wspólny śpiew w zasadnie nie ustawał przez całą drogę. Na miejscu uczestników czekało wiele atrakcji, bowiem 4-godzinne zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku to niezwykła przygoda z historią, kulturą oraz wspaniała podróż do przeszłości. Uczniowie mieli okazję dokładnie przyjrzeć się wnętrzom zamku oraz różnorodnym wystawom, które są w nim zaprezentowane. Zbroje rycerskie, szable, przepiękne przedmioty wykonane z bursztynu, portrety sławnych ludzi, którzy odwiedzili Malbork to tylko namiastka tego, co mieli okazję zobaczyć. Z pewnością warto było pokonać trudy podróży, by doświadczyć tak niezwykłych wrażeń.

Hanna Karcz-Sowińska, Adam Derkowski, Łukasz Łukasiak