BRAWO DZIEWCZYNY Z „GÓRKI”!!!

3 marca w Pile spotkały się trzy najlepsze żeńskie drużyny koszykarskie rejonu pilskiego aby walczyć o przepustkę do półfinałów województwa wielkopolskiego: ZS im. Stanisława Staszica w Pile, ZS im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym.

W pierwszym spotkaniu zawodniczki z „Górki” spotkały się ze starym rywalem koszykarkami Nafty Piła. Przez ostatnie trzy lata zawodniczkom z Czarnkowa nie udało się pokonać dziewczyn z Piły. Rok temu było bardzo blisko, jednak po fatalnym błędzie stolika sędziowskiego w ostatnich sekundach zawodniczki z Piły przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym razem scenariusz meczu był zupełnie inny. Koszykarki z „Górki” doskonale odrobiły lekcję z zeszłorocznego spotkania. Zarówno w obronie jak i w ataku grały bardzo konsekwentnie i pewnie, w bardzo dobrym stylu pokonały ZS z Piły 36:15.

W drugim spotkaniu zawodniczki z Czarnkowa spotkały się z faworytem rozgrywek koszykarkami LOMS Piła. Zawodniczki z klasy o profilu koszykarskim grające na co dzień w klubie okazały się być przeciwnikiem zbyt trudnym. Po jednostronnym spotkaniu drużyna z Piły  pewnie pokonała najpierw  koszykarki z Czarnkowa a następnie  Nafty Piła i  zapewniła sobie awans do półfinałów województwa wielkopolskiego.

Ostateczna klasyfikacja:

1. LOMS Piła
  2. ZS Czarnków
  3. ZS Piła

Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za wspaniałą rywalizację a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach rozgrywek.

Wszystko, co ma swój początek …musi mieć kiedyś swój koniec. Dla pewnej grupy koszykarek z czarnkowskiej „Górki”  był to już ostatni występ drużynowy w reprezentacji. Mowa o roczniku 2000, który w tym roku kończy szkolną edukację. Jagoda Rajch, Paulina Ściepura, Małgorzata Niżyńska, Jowita Spychalska, Natalia Sajczyk i Lidka Michalska. Jeszcze cztery lata temu chyba nikomu się nawet nie śniło, że te dziewczyny wyniosą szkolną koszykówkę na wcześniej nigdy niespotykany level!!! To za ich sprawą ostatnie cztery lata to pasmo samych sukcesów: dwa razy trzecie i raz drugie miejsce w rejonie pilskim oraz piąte miejsce w województwie wielkopolskim!!! Takich wyników w ZS Czarnków nigdy wcześniej nie odnotowano. Wielka zasługa w tym w/w zawodniczek. Nawiązując do aspektu historycznego, chciałoby się rzec, że dziewczyny są jak Kazimierz Wielki: on zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną; rocznik 2000 zastał szkolną koszykówkę „o słabej konstrukcji” a zostawia prawdziwą twierdzę, która jeszcze przez długi okres będzie nie do zdobycia!!! Z tego miejsca jako opiekun drużyny chciałbym wszystkim dziewczynom serdecznie podziękować za trud, zaangażowanie, walkę, radość i łzy; za emocje, za adrenalinę, poczucie humoru, uśmiech i radość jaką dała mi przez te cztery lata współpraca z wami. Jako 30-letniemu fanowi koszykówki pozwoliłyście mi poznać zupełnie nowe oblicza tej przepięknej dyscypliny. DZIĘKUJĘ!!!!!

Zapewniamy, że nasza żeńska koszykówka pozostaje w dobrych rękach i następne lata przyniosą nam również wiele radości i pozytywnych wrażeń!!

Opiekun drużyny Ł. Naplocha