Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości – taki tytuł aż trzykrotnie otrzymał Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie znajdując się w zaszczytnym gronie szkół wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie dobrych praktyk.

Dnia 6 marca 2020 r. w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursowa, podczas której uhonorowane zostały realizowane przez szkołę dobre praktyki w następujących obszarach: współpraca z otoczeniem szkoły (Praktyka „Steico, a My”), zaspokojenie indywidualnych potrzeb uczniów (Praktyka „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”) oraz kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów (Praktyka „Projekt dla klas patronackich z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego”).

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości to przedsięwzięcie, którego głównym celem jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnianie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce. Organizatorem konkursu jest Fundacja Fundusz Współpracy wspierana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Udział w konkursie czarnkowskiego Zespołu Szkół był doskonałą okazją, aby zaprezentować rozwiązania, które szkoła stosuje od wielu lat, a także inicjatywy podejmowane przez uczniów i ich osiągnięcia. Wśród najwyżej sklasyfikowanych działań statusem „Bardzo dobrej praktyki” w „Szkole Zawodowej Najwyższej Jakości 2019”  uhonorowano działanie „Steico, a My”. To nie koniec sukcesów szkoły, gdyż otrzymała jeszcze dwa dyplomy „Dobrej Praktyki” dla inicjatywy „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” oraz “Projektu dla grup patronackich z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego”.

Czarnkowska Górka była jedną z nielicznych szkół, gdzie najwyżej były sklasyfikowane aż trzy działania za rok 2019. Uzyskane tytuły potwierdziły, że realizowane działania przynoszą spodziewane efekty, a także motywują do dalszej pracy.

Anna Bednarek
Edyta Kunz