Menu Zamknij

Czarnków – perła nad Notecią

10 czerwca 2022 r., w czasie kiedy w Zespole Szkół w Czarnkowie część młodzieży zdawała egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, uczniowie z klasy 1 RE i 2 LE wraz z opiekunkami, w nietypowy i jednocześnie ciekawy sposób zwiedzali miasto. Młodzież wzięła udział w grze terenowej z serii Wielkopolskie Questy – pod właśnie takim tytułem: Czarnków – perła nad Notecią, aby nie sprawdziło się powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Pomnik kronikarza Janka z Czarnkowa (archidiakon gnieźnieński i podkanclerzy koronny – II połowa XIV w.) był miejscem rozpoczęcia zabawy umożliwiającej zwrócenie uwagi na charakterystyczne budowle, cenne zabytki, elementy dekoracyjne na starych kamienicach, tablice pamiątkowe czy punkty widokowe. Czarnków to przepiękne miasto powiatowe leżące między lewym brzegiem Noteci a stromymi wzgórzami stanowiącymi krawędź doliny, ok.50 m.n.p.m., które zachwyca swoim urokiem nie tylko turystów z daleka ale i rodzimych, którzy na co dzień przechodząc obok nie zauważają jego piękna.

Organizatorzy