Menu Zamknij

Czarnkowska „Górka” zdobywcą dwóch pucharów w Bowlingu

Dnia 7 czerwca reprezentacja młodzieży czarnkowskiej „Górki” rywalizowała wraz z uczniami innych szkół w Regionalnym Turnieju Kręglarskim „Sprawni – Razem” Bowling „Rodło” w Pile. Były to już 26 zawody tego typu, które zainicjowała ś.p. pani prezes Aleksandra Błażejewska. Wśród zaproszonych gości miłą niespodzianką był obecny syn pani Błażejewskiej, który skierował kilka słów zachęty do zawodników. Organizatorka turnieju, pani Jolanta Chułek, słowami prekursorki „Dobry – rzut, rzut, rzut” zaprosiła do wspólnej rekreacyjnej zabawy.

Do Piły przyjechali wspólnie bawić się i rywalizować ze sobą według zasady „fair play” reprezentanci szkół z Gębic, Wągrowca, Piły oraz Czarnkowa i Starej Łubianki a punktowano osobno gry dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych oraz w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Reprezentantami Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie byli: Kinga Chmura z klasy III oraz Kinga Sochalec, Kacper Denisiuk i Marceli Grolewski z klasy I.

Nasza reprezentacja zespołowo zdobyła dwa puchary – osobno przez dziewczęta i osobno przez chłopców. Natomiast indywidualnie nasi uczniowie zdobyli następującą ilość punktów:

Kinga Chmura – 91 zajmując 3 miejsce,

Kinga Sochalec – 107 zajmując 2 miejsce,

Kacper Denisiuk – 137 zajmując 2 miejsce,

a Marceli Grolewski zdobył tytuł zawodnika z największą ilością punktów, uzyskując 229 i jednocześnie 1 miejsce w turnieju.

W czasie, kiedy sekretariat zawodów pracował sumując punkty i wypisując dyplomy, uczestników poczęstowano przepyszną pizzą serwowaną przez Bowling „ Rodło”. Kolejnym punktem zawodów była dekoracja kręglarzy i wręczenie im dyplomów, medali oraz pucharów dla szkolnych zespołów. Szczególną pamiątką była wręczona opiekunom, wydana (tuż przed zawodami) w czerwcu bieżącego roku książka napisana przez panią Ewą Godycką pt.: „Ktoś tu był i był… wspomnienie o Aleksandrze Błażejewskiej”. Organizatorom dziękujemy a wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, nie tylko sportowych.

Opiekunem młodzieży była Lucyna Kalkowska