Menu Zamknij

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH DLA MŁODZIEŻY W GORAJU

W dniu 12.05.2022 roku grupa uczniów z klasy 1TRE z Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie wzięła udział w Dniach Otwartych dla młodzieży pod hasłem „MŁODZI PRACOWNICY- KULTURA BEZPIECZEŃSTWA-WIEDZA- WYOBRAŹNIA- PRAKTYKA” organizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, oddział w Pile oraz Zespół Szkół Leśnych w Goraju.

Główną część warsztatową były pokazy ratownictwa medycznego pod hasłem „Pierwsza pomoc przedmedyczna – wiedza ma moc – możesz uratować komuś życie”.  Przedstawiciele Katedry Ratownictwa Medycznego Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile zaprezentowali kilka scenek pozorowanych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przedstawili ciekawe filmiki instruktażowe oraz poprowadzili krótkie wykłady teoretyczne. Nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił przy intubacji dotchawicznej czy założeniu wenflona. Inspektorzy Pracy przedstawili cykl krótkich wykładów pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy”. Uczniowie pozyskali wiele cennych informacji dotyczących pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego oraz zapoznali się ze środkami ochrony indywidualnej wymaganymi na różnych stanowiskach pracy. Po zakończeniu spotkania skorzystaliśmy z okazji i wybraliśmy się na krótką wędrówkę wśród przepięknych gorajskich lasów bukowych, gdzie młodzież wykazała się wspaniałą orientacją w terenieJ.

L.U-P