„Górka” najlepsza w powiatowych zmaganiach matematycznych

28 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego dla uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych. Wśród pięciu wyróżnionych uczniów technikum, trzech to uczniowie naszej szkoły.

Impreza zorganizowana została przy wsparciu budżetu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody a w konkursie udział wzięło 12 uczniów liceów oraz 13 z techników.

Najlepszymi matematykami okazali się:

– w kategorii technika: Gabriela Markiewicz (ZSP Czarnków), Agnieszka Wesołek (ZSP Czarnków), Tobiasz Izydor (ZS Wieleń), Radosław Ostrowski (ZSP Czarnków), Wojciech Jagielka (ZST Trzcianka),

– w kategorii licea ogólnokształcące: Łukasz Walicki (LO Czarnków), Oliwia Barczyńska (LO Czarnków), Bartosz Kaźmierczak (LO Czarnków), Mateusz Wieczorek (LO Trzcianka).

Wymienieni uczniowie poza nagrodami otrzymali też prawo reprezentowania naszego powiatu podczas XVII Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, złotowskiego, gnieźnieńskiego i poznańskiego, który odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w naszej szkole.

Zwycięzcom gratuluję; życzę powodzenia w kolejnym etapie.

Danuta Karpińska