Menu Zamknij

Niezwykłe spotkanie z pozytywnym przesłaniem

W ramach trwających w naszej szkole „Dni Kariery” mieliśmy okazję brać udział w niezwykłych warsztatach motywacyjnych. Nasza szkołę odwiedził Pan Michał Żyliński, którego hasłem przewodnim jest „Zero Załamki”. Pan Michał 3 lata temu został sparaliżowany na skutek wypadku na snowboardzie w Alpach. Ta tragedia i jej konsekwencje – przerwany rdzeń kręgowy i wózek inwalidzki nie były przeszkodą w realizacji celów i marzeń.

Pan Michał nie zrezygnował z siebie i wciąż odkrywa, podróżuje i marzy. Dzięki swojej pracy, sile ducha i pozytywnemu myśleniu zdobywa medale  na Mistrzostwach Polski Kolarstwa Szosowego Niepełnosprawnych, na trzykołowym rowerze z ręcznym  napędem, potocznie nazywanym handbike’iem. To nie jedyny obszar działalności, niedawno otworzył również własną firmę, promującą zdrowy styl życia.

Bohater czwartkowego spotkania udowodnił uczniom naszej szkoły, że nigdy nie powinniśmy się poddawać, jeżeli są chęci i zaangażowanie to zawsze znajdzie się sposób na realizację siebie. Dziękujemy za motywacyjne spotkanie i trzymamy kciuki za realizację kolejnych marzeń i wyznaczonych celów.

Sylwia Rzysko kl. IV TRM

w imieniu uczniów ZSP