Menu Zamknij

Pierwszy dzwonek na „ Górce”

1 września to dzień, w którym po wakacyjnej przerwie w całym kraju rozbrzmiewają dźwięki pierwszych szkolnych dzwonków zwiastujące początek nowego roku szkolnego. Również w murach Zespołu Szkół im. Józefa Nojego tego dnia zebrali się uczniowie by uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2021/2022.

W dobie panującej sytuacji epidemiologicznej rozpoczęcie roku miało inny charakter. Zgodnie z panującymi obostrzeniami, przy zachowaniu wszelakich zasad bezpieczeństwa oraz dystansu społecznego, w sali konferencyjnej czarnkowskiej „Górki” zorganizowano krótkie spotkanie przeznczone tylko dla uczniów klas pierwszych. Spotkaniu przewodniczył dyrektor szkoły Jan Palacz, który powitał w społeczności uczniowskiej nowych uczniów życząc dużo zdrowia oraz sukcesów szklonych. Podczas spotkania pierwszoklasistom przedstawiono również Dyrekcję szkoły, kadrę kierowniczą, wychowawców, pedagoga i psychologa szkolnego,  doradcę zawodowego, a także przekazano zasady panujące w szkole.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal lekcyjnych, gdzie zostali zapoznani m.in. z zasadami funkcjonowania szkoły w dobie COVID-19, a także złożyli uroczysty akt ślubowania. Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych przybyli do szkoły w wyznaczonych godzinach na spotkania z wychowawcami.

W nadchodzącą sobotę, tj. 4 września odbędzie się rozpoczęcie roku szkolonego dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Na ten czas nowych obowiązków, zadań, wyzwań życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, samych sukcesów oraz tworzenia pięknych relacji.

Organizatorzy