Menu Zamknij

Pożegnanie uczniów klas czwartych

„ZOSTAŃ NAJLEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE” było mottempożegnania uczniów klas czwartych Technikum oraz słuchaczy ostatniego semestru Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Krzepiące przemówienie dyrektora szkoły Jana Palacza miało utwierdzić absolwentów w tym, że warto stawiać sobie cele, kształcić się, stawać się fachowcem w swojej dziedzinie, a wszystko w życiu można osiągnąć. Kierować się obranym kursem, wyciągać wnioski z porażek i zdobywać kolejne porty. Jednym z nich jest ukończenie szkoły. Nie można zapomnieć też o przyjaźniach, miłościach, o drugim człowieku, szczególnie w potrzebie. Dyrektor życzył powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych oraz zapraszał uczniów do powrotu do szkoły za kilka lat już w nowej roli – współpracowników Zespołu Szkół w Czarnkowie.

Uczniowie klas trzecich podczas części artystycznej przypomnieli starszym kolegom, jak z bijącym sercem przekroczyli mury tej szkoły. Nie były to łatwe lata. W tle pandemia i  nauka zdalna, która z pewnością odbiła się echem w relacjach międzyludzkich i nie tylko. Prezentowane zdjęcia klasowe uświadomiły, że wspomnienia należy pielęgnować. Aby ocalić od zapomnienia, należy wspominać, ale również utrwalać i uwieczniać, by móc do tych wspomnień wracać. Dobrze, kiedy możemy spojrzeć w lustro i być pewni, że my to naprawdę ciągle my, chociaż już nie ci sami.

Jednak te niełatwe doświadczenia nie przeszkodziły 15 uczniom ukończyć  szkołę z wyróżnieniem i  otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem. Jak co roku, w grupie absolwentów mamy  Prymusa. W tym roku na tę nagrodę i wpis do Księgi Pamiątkowej zasłużyła Gabriela Markiewicz z klasy 4 LH osiągając średnią ocen 5,67. Oprócz uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce, nagrodzeni zostali  również  społecznicy oraz sportowcy, którzy godnie i z sukcesami reprezentowali szkołę pod patronatem sportowca Józefa Nojego.

Absolwenci złożyli podziękowania dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły,  którym w dużej mierze zawdzięczają to, kim dzisiaj są. Nie  zapomnieli o pożegnaniu tak ważnego symbolu Ojczyzny i najbliższego regionu, jakim jest Sztandar Szkoły.

Samorząd Uczniowski, w imieniu całej społeczności szkolnej, pożegnał tegorocznych maturzystów, a w szczególności członków samorządu, którzy działali na rzecz szkoły. Ze sceny płynęły życzenia dla absolwentów,  aby dni, które jeszcze nie znają były wypełnione życzliwymi ludźmi, spełnionymi marzeniami, zrealizowanymi celami. Oczywiście nie mogło zabraknąć „powodzenia na maturze”.

Absolwenci zamknęli już drzwi szkoły i otworzyli kolejne, rozpoczynając nową podróż w następny etap życia. Młodsi koledzy w tę podróż zwaną dorosłością, obdarowali maturzystów symbolicznym upominkiem, którym będą podpisywać się wszędzie swoim imieniem i nazwiskiem, nie udając nikogo innego. Niech każdy z Absolwentów Górki będzie po prostu NAJLEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE….

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała społeczność uczniowska
Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie