Rekolekcje

W dniach od jedenastego do trzynastego marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Prowadzili je Pan Andrzej Sowa oraz ksiądz Rafał Walid, przy wsparciu nauczycieli i uczniów naszej Szkoły. Pierwszy z nich dzielił się z nami historią swojego trudnego i pełnego zakrętów życia oraz owocami swego nawrócenia. Drugi skupił się na tym, w jaki sposób możemy w dzisiejszych czasach naśladować postawę Maryi, Matki Bożej. Liturgiczna część rekolekcji obejmowała Drogę Krzyżową, w trakcie której była okazja do uczestnictwa w sakramencie pojednania. Ksiądz Rafał, wraz z naszym katechetą Księdzem Hubertem, odprawił też Mszę Świętą w naszych intencjach. To co przekazywali prowadzący rekolekcje jest na razie ziarnem zasianym wśród nas. Mamy nadzieję, że posługa Słowa i sakramentów przyniesie dobre owoce w naszej wspólnocie szkolnej, nawet jeśli nie od razu ich nie zobaczymy.

Łukasz Łukasiak