Młody Lean Lider – grupa logistyków z klasy 3RL została zakwalifikowana do ogólnopolskiego finału.

15 października 2019 roku uczniowie klas trzecich logistycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie wraz z opiekunem Ewą Bielejewską rozpoczęli program edukacyjny lean thinking, który  po raz trzeci realizowany jest w całej Polsce.

W tegorocznej edycji konkursu  udział wzięło  120 zespołów,  pod koniec roku kalendarzowego zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu – do półfinałów zakwalifikowało się już tylko 30 zespołów, a wśród nich nasz grupa, pod nazwą „Ekipa z Górki”.

11.03.2019 roku odbył się półfinał konkursu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Podczas rozgrywek w półfinałach,  kluczową rolę odgrywały postawy uczniów rozwinięte w pierwszym etapie, czyli praca zespołowa i efektywna komunikacja. Istotną kompetencją była także umiejętność analizy procesów, systematyki i organizacji pracy na stanowisku oraz dostrzegania marnotrawstwa. W tej rozgrywce uczestnicy mierzyli się z wieloma zadaniami, które musieli rozwiązać stosując zasady kaizen i Lean Manufacturing.

Nasza grupa poradziła sobie doskonale z każdym z nich. I tak oto –  „Ekipa z Górki” została zakwalifikowana do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w czerwcu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Bielejewska