WERONIKA „ZAPOBIEGA POŻAROM”

Co roku w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbywają się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czarnkowie. Turniej ten to konkurs zupełnie inny niż wszystkie inne. Potrzebne wiadomości młodzież zdobywa nie tylko w szkole, ale także na własną rękę analizując pytania z lat ubiegłych, oraz często czytając pożarniczą literaturę. Przygotowanie zajmuje sporo czasu jednak daje bardzo dużo satysfakcji.

W tym roku Turniej odbył się 15.03.2019 r. Tegorocznymi reprezentantami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie były uczennice: Weronika Bielejewska z klasy 3 EK, Aleksandra Arend oraz Patrycja Fręśko z klasy 1ez.

Na uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych czekał test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Po części teoretycznej przyszedł czas na zmagania praktyczne.

Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie – Weronika Bielejewska, uczennica klasy 3 EK.

Weronice Bielejewskiej – zwyciężczyni tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” składamy najszczersze gratulacje i życzymy powodzenia na etapie powiatowym konkursu.

L.U-P