sdr

4 marca grupa 47 maturzystów naszej szkoły udała się na Jasną Górę, aby zawierzyć Matce Bożej egzamin dojrzałości i swoje przyszłe życie. Po przyjeździe rano udaliśmy się na przywitanie Maryi. Tam też każdy mógł modląc się przejść na kolanach wokół ołtarza w kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie po śniadaniu każdy mógł ze spokojem zwiedzić sanktuarium a przede wszystkim na spokojnie pomodlić się i zostawić Królowej Polski intencje, które wypisywaliśmy na kartkach.
Są one odczytywane każdej soboty w czasie Nowenny. W międzyczasie troje młodych ludzi z naszej grupy udzieliła wywiadu do radia Jasna Góra. Podzielili się refleksją na temat życia szkolnego, matury i swojej przyszłości. O 10.00 w Sali o. Kordeckiego rozpoczęła się animacja i konferencja, którą wygłosił ks. Piotr Małecki wikariusz parafii kolegiackiej w Lesznie.
Była również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

O 12.00 rozpoczęła się Msza św. Pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Damiana Bryla. Ks. Biskup zachęcił młodzież, aby wzięła życie w swoje ręce i zaprosiła Chrystusa do swoich decyzji, marzeń
i wyborów. Prosił, aby rozeznawali co jest ważne w życiu. Zauważył też, przykład patrona dnia św. Kazimierza, który zawsze miał czas na modlitwę, spotkanie z drugim człowiekiem. Do czerpania z tego przykładu ks. Biskup zachęcił naszą młodzież. Należy zauważyć, że przedstawiciele naszych maturzystów odczytali modlitwę powszechną w czasie Mszy św.  Po Mszy św. był czas na obiad
a o 15.00 modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz uczestniczyliśmy w akcie zawierzenia abiturientów Matce Jasnogórskiej. Ostatnim punktem była Droga Krzyżowa na Wałach jasnogórskich.

W pielgrzymce wzięło udział kilkanaście szkół z naszej Archidiecezji. W drodze powrotnej oczywiście była wizyta w Mac Donaldzie. Dziękując Bogu za pięknie przeżyty czas i szczęśliwą podróż ufamy,      że ten czas przyczyni się do umocnienia wiary i pozwoli kroczyć młodzieży Bożymi drogami
w dorosłym życiu.

Magdalena Domagała