Sprawni- Razem

XXII Jesienne Biegi Przełajowe

Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni- Razem” na  „Górce”

Dnia 21 września na trasach biegowych przy Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie, po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją związaną z Covid-19, odbyły się kolejne czyli XXII Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni-Razem”. Od wielu lat zawody cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Z rozmów z opiekunami zawodników i z samymi biegaczami dowiedzieliśmy się, że bardzo ucieszyli się z zaproszenia do Czarnkowa i z radością i tęsknotą spowodowaną długim okresem braku organizacji imprez sportowych, do nas przybyli.

W tym roku w rywalizacji wzięło udział 38 zawodników reprezentujących: Zespół Szkół Specjalnych w Gębicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jastrowiu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu oraz Zespół Szkół w Czarnkowie.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał pan Jan Palacz – Dyrektor Zespołu Szkół w Czarnkowie. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedział i przybył również pan Jerzy Kucharski, który był wieloletnim organizatorem zawodów i prezesem Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” w Regionie Nadnotecko-Pilskim.

Biegi przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej, osobno dla dziewcząt i chłopców.

Najszybszym biegaczom w każdej kategorii pan dyrektor Jan Palacz oraz uczennice technikum w Zespole Szkół wręczyli dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zespół Szkół w Czarnkowie.

Zwycięskie placówki w klasyfikacji zespołowej nagrodzone zostały pucharami ufundowanymi przez pana Ryszarda Jabłonowskiego – Naczelnika Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie.

Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie reprezentowali uczniowie z klasy trzeciej, którzy startowali w starszych grupach wiekowych: Przybylska Alicja – zajęła indywidualnie 1 miejsce, Soloch Małgorzata – 2 miejsce, Ciesielski Jan – 10 miejsce, Żółtowski Kamil – miejsce 11.

Najszybsi indywidulnie w poszczególnych grupach wiekowych byli: wśród dziewcząt młodszych – Michałowska Wiktoria z SOSW z Piły, wśród chłopców młodszych -Świrski Daniel z SOSW z Jastrowia, wśród chłopców starszych -Bezowski Mateusz z WSCEiT ze Starej Łubianki, wśród dziewcząt starszych Przybylska Alicja z ZS z Czarnkowa. Zespołowo puchary odebrały: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Piły – 2 puchary, Zespół Szkół z Czarnkowa, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii ze Starej Łubianki.

Wyłonieni najlepsi biegacze czyli osoby, które zajęły pierwsze 2 miejsca w każdej z kategorii pojadą w pierwszy weekend października na Mistrzostwa Polski do Łosic (województwo mazowieckie).

Po udekorowaniu zwycięzców, tym razem na łonie natury,  wszystkich poczęstowano przepyszną grochówką, przygotowaną przez panie ze stołówki Internatu przy Zespole Szkół w Czarnkowie.

Za pomoc w zorganizowaniu zawodów organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują, również dziękują zawodnikom za udział i zapraszają do uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym.

Zawody przygotowali Lucyna Kalkowska i Piotr Kłos.