Sprzątanie Świata

Akcja „ Sprzątanie Świata” 2021

Dnia 17 września 2021 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, przemierzyli okoliczne, leśne szlaki, które prowadzą na Górkę ,w poszukiwaniu  śmieci pozostawionych przez mieszkańców naszego miasta w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Inicjatywa dotyczyła akcji ogólnopolskiego „Sprzątania Świata”, które odbyło się  już po raz 28, pokazując jak ważne jest  dbanie o otoczenie, a przede wszystkim o środowisko. W akcji brały udział klasy : 1ez, 1TM, 2bz.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i bardzo sprawnie umieścili wszelkie odpady  do wcześniej otrzymanych worków. Sprzątanie Świata przyczynia się do tego, że dzięki takiej inicjatywie możemy cieszyć się czystymi trasami  po naszych czarnkowskich lasach i miejscach odpoczynku.

Chcielibyśmy, aby było więcej takich działań i okazji do dbania o środowisko!