Sukces w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym

WALDEMAR MANIA wywalczył II miejsce dla powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w kategorii technikum w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym💪

12 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Drezdenku odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W konkursie brały udział 3-osobowe zespoły, w skład których wchodzili finaliści konkursów powiatowych z liceum i technikum z czterech powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego i wałeckiego.

Uczniowie rozwiązywali indywidualnie 5 zadań otwartych z różnych działów matematyki o zaawansowanym stopniu trudności, lecz klasyfikacja była drużynowa.

II miejsce w kategorii technikum zajęli drużynowo uczniowie z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, wśród których był uczeń naszej szkoły Waldemar Mania z klasy 5 TL.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun

Urszula Pasch