To nie przypadek!

Jednym z podstawowych zadań szkoły, która kształci i przysposabia ucznia do wejścia na rynek pracy jest takie jego przygotowanie aby nabył wiele umiejętności, kompetencji a co za tym idzie otrzymał kwalifikacje w wybranym przez siebie zawodzie. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej że ich zdobycie wymaga od zdającego praktycznych umiejętności na poziomie 75%. Jednakże, kto wybrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie może być o to spokojny. Wyniki sesji zimowej roku szkolnego 2018/2019 są rewelacyjne! To nie przypadek – zdawalność na tak wysokim poziomie to „znak firmowy” Górki. Zdawalność w technikum kształtuje się na poziomie 85,45%. Wiodącym zawodem jest technik logistyk, który uzyskał z kwalifikacji A.30 Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania 100%. Dodać należy, że taki poziom zdawalności w tym zawodzie utrzymuje się od trzech lat. W innych kwalifikacjach uczniowie poradzili sobie równie dobrze, np.: E.3 Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych w techniku mechatroniku to 90,48%; A.35 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji w techniku ekonomiście – 83,33%. Biorąc pod uwagę zdawalność we wszystkich typach szkół łącznie czyli w technikum, szkole policealnej oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych możemy pochwalić się wynikiem na poziomie 85,71% gdzie wynik województwa wielkopolskiego wynosi 75,9% a okręgu pilskiego 80,3%. To nie przypadek! Zaangażowanie zarówno uczniów jak i nauczycieli, doskonała baza dydaktyczna, metody i formy pracy, w których stawia się na praktyczne i twórcze rozwiązania oraz innowacyjność to części składowe tego sukcesu.

K.B.