DZIEŃ MATEMATYKI – DZIEŃ LICZBY π

W dniu 14 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie zorganizowano Dzień Matematyki. Z tej okazji odbyły się konkursy dla klas pierwszych technikum i wszystkich klas branżowej szkoły I stopnia, a na lekcjach matematyki uczniowie brali udział w rozgrywkach matematycznych. We wszystkich budynkach rozwieszono różne anegdoty, cytaty, wiersze i rysunki dotyczące Królowej Nauk.

Celem akcji było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Rozgrywki, oprócz dobrej zabawy dostarczyły wiele emocji, czasami zaskakujących rozwiązań.

Zwycięzcami rozgrywek zostali uczniowie z klas technikum 3 M4, a z klas branżowej szkoły I stopnia 1 bz. Wszyscy otrzymali drobne upominki.

Organizatorzy:

Urszula Pasch