Tytuły Najaktywniejszej Szkoły, Firmy i Instytucji w „Dniu przedsiębiorczości”

W dniu 12 czerwca br. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii odbyła się uroczysta Jubileuszowa Gala 20. edycji „Dnia przedsiębiorczości” 2023 objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Za organizację Dnia przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii Inicjatywy Edukacyjne. Budowanie mostów pomiędzy szkołą a środowiskiem gospodarczym oraz przyszłym miejscem pracy młodych ludzi jest ważnym elementem misji Fundacji.
Komitet Honorowy „Dnia przedsiębiorczości”, w skład którego wchodzą Pani Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pan Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologiii oraz Pani Małgorzata Sobkowicz – Prezes Zarządu Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przyznał spośród 270 szkół w Polsce oraz przedstawicieli 9200 firm i instytucji tytuły laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w „Dniu przedsiębiorczości” 2023:
Tytuł Najaktywniejszej Szkoły w „Dniu przedsiębiorczości” 2023 w kategorii 10 najaktywniejszych szkół w kraju dla Branżowej Szkoły I Stopnia z Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Najaktywniejszej Instytucji dla Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie odebrał Pan dyrektor Jan Palacz.
Tytuł Najaktywniejszej Firmy i Instytucji w „Dniu przedsiębiorczości” 2023 otrzymało 10 Firm i Instytucji Regionalnych, w tym:
Steico Sp. z o.o. w Czarnkowie
Na uroczystej Gali „Dnia przedsiębiorczości” 2023 dla 10 Firm i Instytucji Regionalnych przyznano Tytuł Najaktywniejszej Firmy i Instytucji.
Tytuł Najaktywniejszej Firmy wraz ze statuetką w imieniu Steico Sp. z o.o. w Czarnkowie odebrał Pan kierownik Mirosław Mantaj.
Współpraca pracodawców z czarnkowską szkołą zawodową (Górką) przynosi bardzo dobre efekty, wielokrotnie podkreślana jest rola klas patronackich Steico w podnoszeniu jakości kształcenia. W ostatnich latach zarówno Branżowa Szkoła I Stopnia z Zespołu Szkół im. J. Nojego w Czarnkowie wespół z Steico Sp. z o.o zdobywała dwukrotnie I miejsce w kraju w konkursach „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”. Zespół Szkół im. Józefa Nojego jest jednym ze stałych uczestników Gali Przedsiębiorczości, w tym w ostatnich latach, dając jasny sygnał o kierunkach zmian kształcenia zawodowego w naszym regionie.
Wszystkim uczestnikom oraz pracodawcom ich przyjmujących w ramach „Dnia przedsiębiorczości” 2023 za współpracę i zaangażowanie dziękujemy za udział w projekcie, a laureatom serdecznie gratulujemy!