„Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj…”

Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj…

( Mark Twain)

W szkole na „Górce” uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 była również uroczystością zakończenia szkoły przez uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia. Podziękowania, słowa uznania, gratulacje i życzenia sukcesów w przyszłości, skierowane były do uczniów i rodziców, pracodawców, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystkie były wyrazem uznania i szacunku dla wspólnej pracy i poświęcenia. Na uroczystości obecni byli goście: wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki Pan Sławomir Kryger oraz przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą: w imieniu firmy Steico Pan Mirosław Mantaj, a firmy Meblomor  Pani Anna Hryncewicz.

Gospodarz uroczystości, dyrektor Jan Palacz serdecznie przywitał gości oraz podziękował za ich obecność i wsparcie dla szkoły. W swojej przemowie dyrektor odniósł się do trudnego czasu, jaki przyszło nam przeżyć w związku z pandemią, jak i również wspomniał o tegorocznych osiągnięciach szkoły, np.: zdobyciu tytułu Najaktywniejszej Szkoły, Firmy
 i Instytucji w „Dniu Przedsiębiorczości”, czy olimpiadach i konkursach na różnych szczeblach. Nie mogło zabraknąć licznych sukcesów sportowych szkoły w powiecie, regionie, czy województwie. W dalszej części podziękowań i życzeń dalszych sukcesów nie szczędzili przedstawiciele zaproszonych firm. Następnie głos zabrały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które podziękowały uczniom klas kończących oraz całemu gronu pedagogicznemu za wspaniałe i niezapomniane lata spędzone w szkole. Dodatkowo, przedstawiciel wychowawców klas trzecich podziękował pracodawcom, nauczycielom za współpracę oraz pogratulował uczniom ukończenia Szkoły Branżowej I Stopnia. Uczniowie
z kolei złożyli podziękowania pracodawcom za wsparcie, możliwość nauki i poszerzania horyzontów. Podziękowania i kwiaty trafiły do firm: Steico, Meblomor oraz zostały dostarczone do współpracujących ze szkołą firm: Komat oraz SeaKing.

Na uroczystości nagrodzono 98 uczniów w kategoriach określonych w statucie szkoły. Nagrody odbierano za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, wzorową frekwencję, czy  osiągnięcia przynoszące zaszczyt szkole i rodzicom. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz firmy Steico, Komat, SeaKing i Meblomor. Nagrodzeni uczniowie zostali zaproszeni na scenę, by odebrać swoje wyróżnienia i nagrody. Ostatnim punktem programu było uroczyste pożegnanie Sztandaru szkoły przez uczniów klas trzecich. Ten wzruszający moment  skojarzył się z końcem pewnej ważnej i pełnej wyzwań drogi.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2022/2023 oraz ukończenie szkoły przez uczniów trzeciej klasy Branżowej Szkoły I Stopnia stało się faktem, po krótkim występie artystycznym. To wzruszające wydarzenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców pozostanie
w pamięci społeczności szkolnej.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i sukcesów w kolejnym roku szkolnym!

Wychowawcy klas trzecich Szkoły Branżowej I Stopnia