Menu Zamknij

XXIII Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni- Razem” na  „Górce”

Dzień 20 września nasza i przyjezdna społeczność uczniowska zapamięta jako XXIII Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni – Razem”, które przeprowadzono na trasach biegowych przy Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Od bardzo wielu lat czyli trzecią dekadę ta cykliczna impreza sportowa, wyłaniająca najlepszych długodystansowców Regionu Nadnotecko – Pilskiego na Mistrzostwa Polski, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Uczestnicząc w biegach mają oni możliwość spotkania się z rówieśnikami z innych szkół czy ośrodków, a przede wszystkim pokazać swoje możliwości sportowe i rywalizować fair play.

W tym roku zgłoszonych było ponad 60 osób ale ostatecznie w rywalizacji wzięło udział 38 zawodników reprezentujących: Zespół Szkół Specjalnych w Gębicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jastrowiu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu oraz Zespół Szkół w Czarnkowie.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani Anna Zalewska – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Czarnkowie. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedział i przybył również pan Jerzy Kucharski, który był pionierem tej dyscypliny i wieloletnim organizatorem zawodów oraz prezesem Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” w Regionie Nadnotecko-Pilskim.

Przeprowadzone zostały biegi osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych – młodszej i starszej.

Najszybszym biegaczom w każdej kategorii pani dyrektor Anna Zalewska, pan Jerzy Kucharski oraz uczennice technikum w Zespole Szkół w Czarnkowie wręczyli dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie. Zwycięskie placówki w klasyfikacji zespołowej nagrodzono dyplomami i pucharami.  

Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie reprezentowali następujący uczniowie z klasy drugiej: Kinga Sochalec – zajęła drugie miejsce,  Kacper Denisuk – zajął szóste miejsce oraz Sandra Tomasz z klasy pierwszej – zajęła czwarte miejsce.

Najszybsi indywidulnie w poszczególnych grupach wiekowych byli: wśród dziewcząt młodszych – Michałowska Wiktoria z SOSW z Piły, wśród chłopców młodszych – Kewin Rożak z SOSW z Wągrowca, wśród chłopców starszych -Bezulski Mateusz z WSCEiT ze Starej Łubianki, wśród dziewcząt starszych Buler Marika z WSCEiT ze Starej Łubianki. Zespołowo po jednym pucharze odebrały: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Piły, Zespół Szkół z Czarnkowa, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii ze Starej Łubianki, Zespół Szkół Specjalnych z Gębic.

Podobnie jak w roku poprzednim, najlepsi wyłonieni biegacze z poszczególnych kategorii pojadą w pierwszy weekend października na Mistrzostwa Polski do Łosic w województwie mazowieckim.

Po udekorowaniu zwycięzców, wzorem ubiegłego roku, na łonie natury,  wszystkich poczęstowano przepysznym żurkiem, przygotowanym przez panie ze stołówki Internatu przy Zespole Szkół w Czarnkowie.

Organizatorzy wzrokiem wzniesionym ku niebu dziękują za bezpieczny ich przebieg oraz słoneczną pogodę w czasie trwania zawodów. Serdecznie dziękują również za pomoc w zorganizowaniu zawodów pani Magdalenie Toman – Kossakowskiej i panu Piotrowi Wenz, uczennicom Technikum: Zofii Żak, Natalii Zjawińskiej, Agnieszce Mikuś, Klaudii Karniszewskiej oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do sprawnego ich przeprowadzenia.

 Szczególne podziękowania kierujemy do zawodników i ich opiekunów, którzy mimo prognozowanej deszczowej pogody oraz pomimo krążących w terenie chorób, przybyli na trasy biegowe do Czarnkowa.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w kolejnym roku szkolnym w pokonaniu długich dystansów terenowych i codziennych zmagań życiowych.

Zawody przygotowali Lucyna Kalkowska i Piotr Kłos