Waldemar Mania wśród najlepszych matematyków w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim

Dnia 6 marca 2024r. w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań uczniów naukami ścisłymi, popularyzacja matematyki wśród młodzieży oraz umiejętne stosowanie nabytej wiedzy matematycznej w praktyce.

Każda szkoła z powiatu mogła zgłosić czterech uczniów, z naszej szkoły byli to: Waldemar Mania i Szymon Klaryński z kl. V TL oraz Kinga Siodła i Brajan Jaworski z kl. V TLE.

Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy, jednakże tylko trzech najlepszych z liceum i technikum mogło zakwalifikować się do etapu międzypowiatowego.

W gronie najlepszych znalazł się Waldemar Mania, który zajął II miejsce i tym samym zakwalifikował się do Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 12 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Drezdenku.

Gratuluję wszystkim uczestnikom, a zwycięzcy życzę sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

Urszula Pasch